Co jest najbardziej istotne, kiedy wybieramy płatność dla e-sklepu?

W naszym kraju już ponad 27,5 milion osób korzysta regularnie z internetu. Obok tego bardzo szybko rośnie ilość e-konsumentów, gdyż już ponad połowa z nas dokonuje zakupów w sklepach internetowych. Wśród tych osób, blisko 50 procent płaci za swoje zamówienia z góry, korzystając z szeregu płatności elektronicznych. Płatnościami elektronicznymi określa się wszystkie te operacje finansowe, których dokonuje się na odległość za pośrednictwem internetu i przy użyciu urządzeń elektronicznych, do których zaliczyć można komputery, telefony i tablety. Mogę one odbywać się na różne sposoby, spośród których najbardziej popularne są przelewy bankowe, karty płatnicze oraz specjalistyczne systemy płatności internetowych, do których należy np. PayU. Przeciętny Polak spędza w sieci średni cztery godziny dziennie, przez co przyzwyczajony jest do tego, że podejmowane przez niego w internecie działania są szybkie, nie jesteśmy zadowoleni, kiedy musimy zmierzyć się z  długimi i skomplikowanymi procesami. Z tego względu płacenie musi odbywać się szybko i bezproblemowo.

Najlepsze rodzaje płatności w e-sklepach

To, aby za wybrany towar można było zapłacić szybko i wygodnie jest dla współczesnych konsumentów tak samo ważne jak niska cena produktu, czy bogata oferta sklepu. Decydując się na wybór systemu płatności dla takiego biznesu nie powinno się podejmować przypadkowych decyzji, które dotyczą jedynie kwestii finansowych. Trzeba to przemyśleć pod wieloma aspektami. Ważne jest to, aby klienci mieli zapewniony możliwie jak najbardziej szeroki wachlarz sposobów płatności, spośród których będą mogli wybrać sobie ten, który wzbudza w nich największy zaufanie. W tym celu dobrym pomysłem będzie zintegrowanie sklepu z systemem PayU, co da jednocześnie gwarancję, że prawie wszyscy będą mogli wykonywać transakcje za pośrednictwem internetu. System ten działa niezwykle szybko, toteż zamówiony towar można wysłać do klienta w kilka minut po tym, jak wykona przelew, a nasze konto zaksięguje wpłatę. Ważne są również preferencje oraz specyficzne przyzwyczajenia konsumentów, dlatego nie powinniśmy ich lekceważyć. Polacy nie lubią płacić za pośrednictwem kart, zdecydowanie bardziej preferują przelewy. System płatności ponadto powinien być dostosowany do rodzaju i skali, jaką posiada e-biznes. Największe ze sklepów powinny postawić na partnerów, którzy dadzą rade przeprocesować ogromne liczby transakcji dziennie i zapewnią stały dostęp do usługi.

Zobacz również

Galeria
O serwisie

Na naszej stronie dowiesz się jak bezpiecznie dokonywać płatności przez internet. Dodatkowo ciekawostki o sklepach internetowych, zapraszamy!

płatności m-commerce Dotpay