Zanim kupisz, sprawdź, czy sprzedawca jest wiarygodny

Zakupy przez internet są w Polsce coraz bardziej popularne. Już ponad połowa Polaków kupuje w sieci przynajmniej raz w miesiącu. Tendencje te będą się jeszcze wzmacniać, gdyż handel elektroniczny rozwija się w naszym kraju bardzo prężnie. Wszyscy ci, którzy kiedykolwiek zostawili swoje pieniądze w sklepach internetowych wiedzą, jak wygodne jest to rozwiązanie. Zamówiony towar trafia do naszego domu, bez konieczności go opuszczania. Oszczędzamy więc nie tylko czas, ale również pieniądze, gdyż ceny produktów w tym kanale sprzedaży zwykle są niższe od tych, które możemy znaleźć w tradycyjnych sklepach. Największa ilość Polaków decyduje się na wybranie płatności przy odbiorze przesyłki, jednak sklepy internetowe skutecznie próbują zniechęcić do tej formy płatności, narzucając na swoich klientów prowizje i dodatkowe koszty. Inni decydują się na to, aby zapłacić za dany produkt czy usługę przelewem. Aby proces ten był bezpieczny, niezwykle ważne jest to, aby sprawdzić, od kogo pochodzi dany towar. Na stronie sklepu muszą znajdować się certyfikaty pochodzące od niezależnych organizacji, które zaświadczą o tym, że dany przedsiębiorca jest zaufanym sprzedawcą i dba o to, aby dać swoim klientom regulamin zawierający prawa konsumenta oraz przekazać wszystkie możliwe formy płatności.

Niska cena, bo podróbka?

Jeśli zastanawia nas, dlaczego w danym sklepie internetowym cena produktu jest aż za bardzo atrakcyjna, musimy wziąć pod uwagę to, że może być to tak zwana podróbka. Szczególnie często pojawiają się one w sklepach zagranicznych. Może się nam wydawać, że znaleźliśmy wspaniałe, markowe buty za grosze, a kiedy już je otrzymamy, okaże się, że wynika ona na przykład z tego, że zostały one wyprodukowane w Chinach albo innym kraju, bez uzyskania zgody na wykorzystanie określonego znaku towarowego. Obok tego robienie zakupów w sklepach zagranicznych zmniejsza w znacznym stopniu możliwość roszczeń, w przypadku oszustwa albo otrzymania innego lub uszkodzonego towaru. Jeśli kraj, który dostarczył nam przesyłkę nie posiada unijnych regulacji, odzyskanie pieniędzy może okazać się bardzo trudne, a czasami wręcz niemożliwe.

Zobacz również

Galeria
O serwisie

Na naszej stronie dowiesz się jak bezpiecznie dokonywać płatności przez internet. Dodatkowo ciekawostki o sklepach internetowych, zapraszamy!

płatności m-commerce Dotpay