Czy powinniśmy się obawiać płacić w internecie?

Sklepy internetowe dają możliwość porównania bardzo szerokiej gamy różnych produktów, obok tego dają możliwość zaoszczędzenia czasu i pieniędzy. Dlatego też coraz więcej osób decyduje się do e-zakupów, a w kolejnych latach przewiduje się, że liczba ta ciągle będzie dynamicznie wzrastać, pod warunkiem, że w zakresie płatności pojawi się odpowiednie bezpieczeństwo, a sam proces będzie szybki i wygodny. Rynek płatności internetowych rozwija się bardzo szybko, przez co również wzrasta liczba osób, które przekonują się do nich.

W polskich sklepach internetowych można płacić na wiele różnych sposobów, co sprawia, że finalizacja transakcji może być sprawna i bezproblemowa dla klientów. Najczęściej wybieramy tutaj e-przelewy, są one dostępne w takich systemach jak Dotpay czy PayU. Dzięki niem możemy szybko i wygodnie dokonać transakcji, która jednocześnie będzie bezpieczna w takim samym stopniu jak ta, której dokonujemy w sklepach stacjonarnych. Płacenie w taki sposób i z wykorzystaniem tego typu systemów niesie ze sobą wiele zalet, do których można zaliczyć zabezpieczenie w postaci mechanizmu chargeback, który to daje możliwość zwrotu, kiedy okaże się, że towar nie pojawi się pod wskazanym przez nas adresem, albo będzie posiadał uszkodzenia. Klienci mogą również liczyć na dodatkową ochronę swoich finansów, co zapewnia na przykład Program Ochrony Kupujących, jaki oferuje PayU.

Czy na pewno możemy czuć się bezpiecznie?

Mimo tego, że zarówno w obszarze płatności online, jak i w przypadku sklepów internetowych, zachodzi bardzo dynamiczny rozwój, część osób nadal obawia się tego, czy jest to bezpiecznie. Niektórzy z nas są lekko zdezorientowani, kiedy w poleceniu zapłaty pojawiają się dane jakiejś zewnętrznej firmy, która obsługuje płatności serwisu. Nie ma się czego obawiać, jest to generowane automatycznie i dochodzi do tego zaraz po wybraniu jednej z metod płatności, które oferuje dostawca. Przyspiesza to cały proces i ułatwia go, bowiem polecenie zapłaty od razu jest przekazywane sprzedającemu, a sklep może szybciej zrealizować zamówienie i zaksięgować wpłatę. Kiedy płacimy za produkty przez profesjonalny i zaufany serwis dostajemy gwarancję, którą popiera międzynarodowy certyfikat. Jeżeli coś się nie uda, towar nie pojawi się w naszym domu, albo będzie znacznie odbiegał od opisu znajdującego się w e-sklepie, zawsze możemy go zwrócić bez podawania przyczyny, a pieniądze szybko wrócą na nasze konto. 

Zobacz również

Galeria
O serwisie

Na naszej stronie dowiesz się jak bezpiecznie dokonywać płatności przez internet. Dodatkowo ciekawostki o sklepach internetowych, zapraszamy!

płatności m-commerce Dotpay