Jakie korzyści niesie ze sobą płacenie online?

Nie dziwi fakt, że płacenie w internecie jest coraz bardziej popularne i gromadzi wielu zwolenników, których liczba stale wzrasta. Dzieje się tak dlatego, że wprowadza się coraz to nowe technologie oraz doskonali działające już rozwiązania. Płatności takie mają wiele różnych zalet. Pierwszą z nich jest duża elastyczność. Istnieją mobilne aplikacje bankowe, wielu operatorów płatności, a także wiele rozwiązań, które umożliwiają wybór różnego czasu realizacji transakcji. Zależnie od potrzeb i poziomu zaufania, możemy wybrać taką opcję, która w największym stopniu spełni nasze oczekiwania.

W zwykłym przelewie bankowym wpisujemy wszystkie potrzebne dane w odpowiednim formularzu znajdującym się na stronie banku. Bardziej wygodnym rozwiązaniem, które jednak daje większe pole do popisu cyberprzestępcom, są płatności pay-by-link. Tutaj do dokonania płatności wystarczy się zalogować do banku i potwierdzić wpłatę kodem jednorazowym. Warto wówczas sprawdzić wszystkie dane, które widzimy, upewnić się, że numer konta odbiorcy jej poprawny i kwota jest taka, jakiej się spodziewaliśmy. PayU Express daje możliwość najszybszego dokonania płatności przy jednoczesnym zminimalizowaniu koniecznych kliknięć. Przelewy realizowane są w sekundę, ale aby móc ich dokonywać, wcześniej trzeba zarejestrować swoją kartę płatniczą.

Wygodnie i bezpiecznie, a przy okazji szybko i sprawnie

Nie musimy wychodzić w domu, żeby zapłacić rachunek. Możemy zrobić to przed laptopem, siedząc na wygodnej kanapie, a nawet przez telefon. Oprócz tego możemy również posługiwać się dowolną walutą. Dostajemy szybkie potwierdzenie płatności, które jednocześnie zwiększa odczucie bezpieczeństwa. Sprzedawcy mogą skorzystać z opcji geolokalizacji, która podpowie, skąd został nadany przelew. Ułatwia to w znacznym stopniu rozliczenie obowiązkowych podatków, które determinuje miejsce, z którego wysyłamy przelew. Dodatkową opcją jest ta, która dotyczy szybkich zwrotów, które to świetnie sprawdzają się wtedy, kiedy na przykład kupujemy bilet na pociąg, a okazuje się, że obowiązki zatrzymują nas w pracy i musimy odbyć podróż w innym terminie. Mimo tego, że przelewy internetowe są bezpieczne, wiele osób ciągle ma problem z zaufaniem tej formie płatności. Jednak ci, którzy korzystają z tej opcji regularnie, nie posiadają w tej kwestii żadnych wątpliwości. Płatności dokonywane w internecie są tak samo bezpieczne jak tradycyjne sposoby, w jakie opłacamy swoje zobowiązania finansowe. 

Zobacz również

Galeria
O serwisie

Na naszej stronie dowiesz się jak bezpiecznie dokonywać płatności przez internet. Dodatkowo ciekawostki o sklepach internetowych, zapraszamy!

płatności m-commerce Dotpay