Najbardziej popularne formy płatności online

Nie da się ukryć, że wzrasta zaufanie do płatności online. Już ponad połowa z nas płaci za zakupy przelewem internetowym. Rozwiązanie to lubią zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Za pośrednictwem stron internetowych banków płaci już ponad 30 procent z nas, w tym celu używa smartfona prawie 20 procent badany, a za pośrednictwem tabletu - aż 11 procent respondentów. Raport, jaki przygotowała e-Izba pod tytułem “M-commerce.

Kupuję mobilni” mówi o tym, że urządzenia mobilne są stałym elementem, który wykorzystuje się podczas podążania ścieżką zakupową w przypadku e-konsumentów. Za ich pośrednictwem nie tylko podejmujemy potencjalne decyzje związane w wyborem najlepszego produktu, ale również finalizujemy proces zakupowy, wykonując płatności online. Najbardziej lubianą formą są tutaj przelewy bankowe, które wybiera aż 64 procent konsumentów. Szybkie przelewy w badaniach wskazały aż 59 procent poparcia ankietowanych, a płatność kartą zyskuje 31 procent zwolenników.

Jaki jest typowy człowiek, który płaci w sieci?

Okazuje się, że to, jaką mamy płeć nie ma większego znaczenia w procesie używania w zakupach mobilnych form płatności. Kobiety dokonują ich tak samo często jak mężczyźni, jednak to panowie częściej w tym celu korzystają z aplikacji dostępnych na tabletach czy smartfonach, które nie cieszą się aż tak dużą popularnością wśród pań. Niezależnie od tego, w jakim jesteśmy wieku, liderem ciągle są przelewy bankowe, oraz te, które można wykonać ekspresowo. Nowoczesne formy płatności, takie jak te, których dokonujemy online albo z wykorzystaniem aplikacji mobilnych najszybciej przyjmują się w przypadku osób w wieku od dwudziestu do czterdziestu lat. W tej grupie wiekowej da się również zauważyć największą ilość transakcji. Osoby młodsze oraz starsze częściej decydują się na płatność za pobraniem, która zapewnia im wyższe poczucie bezpieczeństwa. Ludzie, którzy nie kupują wielokanałowo, czyli wystarczy im do tego jedynie laptop czy komputer stacjonarny i nie muszą wcześniej oglądać i dotykać produktu w sklepie stacjonarnym, najczęściej wybierają klasyczny przelew. Ci, którzy preferują wielokanałowe kupno, sięgają do szerszego spektrum oferowanych rodzajów płatności i tak samo często jak tradycyjne przelewy, wybierają rozwiązania ekspresowe. 

Zobacz również

Galeria
O serwisie

Na naszej stronie dowiesz się jak bezpiecznie dokonywać płatności przez internet. Dodatkowo ciekawostki o sklepach internetowych, zapraszamy!

płatności m-commerce Dotpay